Jelito drażliwe

To co żywnością jest dla jednego człowieka może być trucizną dla drugiego.

Zdrowe jelita

Zdrowie jelita, jak i całego przewodu pokarmowego w głównej mierze zależy od diety. Ze względu na czasy w jakich żyjemy i tryb życia często dzieje się tak, że nie mamy czasu na “porządny” posiłek i kupujemy przez to posiłki gotowe do odgrzania, bądź też wybieramy się do restauracji “fast food”. Owszem takie posiłki są dla ludzi, jednak nie możemy zapomnieć o naszym zdrowiu i zdrowiu naszego układu pokarmowego. Raz na jakiś czas można “wyskoczyć” na hamburgera, jednak nie codziennie, z paru łatwych względów. Posiłek ten jest niezdrowy, zawiera bardzo mało witamin i minerałów, tuczy, zawiera masę substancji szkodliwych (szczególnie w sosach).

Co więc robić aby zachować zdrowe jelita?

Należy odżywiać się racjonalnie i zdrowo kiedy tylko możemy. Jeść produkty zawierające błonnik oraz żywe kultury bakterii. Omijać węglowodany bezbłonnikowe, nieświeże lub sfermentowane produkty, tłuszcze, produkty wędzone. Do tego aby zachować zdrowie jelit należy codziennie się wypróżniać, nie stosować środków przeczyszczających i dużej ilości leków, gdyż uszkadzają naszą naturalną ochronę jaką jest błona śluzowa.

Warto jest również zastanowić się nad wspomaganiem pracy naszego przewodu pokarmowego. Rewelacyjnymi produktami wpływającymi na pracę jelit są:

  1. AC-ZYMES – żywe kultury bakterii w kapsułkach. Jeden z lepszych produktów na rynku. Reguluje prawidłową pracę jelit i przywraca harmonię bakteryjną w jelicie, tym samym broniąc go przed szkodliwymi substancjami zawartymi w masie kałowej.
  2. NOPALIN – naturalny błonnik. Chroni nasz układ pokarmowy przed wrzodami, a także zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie.