Jelito drażliwe

To co żywnością jest dla jednego człowieka może być trucizną dla drugiego.

Polipy jelita grubego

Polipy są to szypułkowate twory wpuklające się do światła przewodu. Mogą być wrodzone, bądź też nabyte. Występują pojedynczo, lub gromadnie w całym przewodzie pokarmowym jednak niezwykle rzadko w jelicie cienkim i żołądku. Najczęściej występują w jelicie grubym. Ruchy masy kałowej mogą bezpośrednio drażnić powierzchnie polipa lub całą jego masę poprzez pociąganie wzdłuż szypuły. Często dzieje się tak, że swoją budową przypominają budowę łagodnego nowotworu,  tj. gruczolaka, naczyniaka, mięśniaka, włókniaka lub tłuszczaka. Częstość ich występowania i liczba wzrastają wraz z wiekiem. Polipy przez bardzo długi okres czasu często nie dają żadnych objawów.

Na skutek przesuwania się treści jelitowej po powierzchni polipów mogą powstać owrzodzenia dające przewlekłe krwawienia do światła przewodu. Niekiedy dzieje się tak, że poprzez ich mechaniczne drażnienie wywołują biegunkę, a umiejscowione w końcowych odcinku odbytnicy mogą wyzwalać parcie na stolec.

W zależności od rozmiarów lub liczby, polipy mogą powodować objawy podobne do niedrożności jelit. Czasem też zwłaszcza polipy uszypułowane, mogą ulegać wgłobieniu i powodować powstawanie ostrej i pełnej niedrożności jelit.

Rozpoznanie polipów polega na wywiadzie chorego i badaniu endoskopowym, radiologicznym czy histologicznym. Polipy bezobjawowe w zasadzie nie wymagają leczenia. Można tylko wspomóc proces przemieszczania się stolca naturalymi bakteriami probiotyczniymi i prebiotycznymi, które stanowią “osłonę” dla jelita. Polipy dające już objawy wykazują skłonności do zezłośliwienia, wówczas usuwane są poprzez operacyjne usunięcie takiej części jelita. Polipy z owrzodzeniami również wymagają operacyjnego leczenia, zwłaszcza jeżeli krwawią, czy utrudniają przejście masy jelitowej.

Wspomaganie pracy jelit oraz osłona jelita, to stosowanie naturalnej flory bakteryjnej, która zapewnia odpowiednią równowagę bakteryjną, stanowi osłonę dla jelita, oraz przyspiesza ruch masy jelitowej.

Produkty w 100% pochodzenia naturalnego, wspierające pracę jelit:

  1. AC-ZYMES – żywe kultury bakterii w kapsułkach. Jeden z lepszych produktów na rynku. Reguluje prawidłową pracę jelit i przywraca harmonię bakteryjną w jelicie, tym samym broniąc go przed szkodliwymi substancjami zawartymi w masie kałowej.
  2. NOPALIN – naturalny błonnik. Chroni nasz układ pokarmowy przed wrzodami, a także zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie.