Jelito drażliwe

To co żywnością jest dla jednego człowieka może być trucizną dla drugiego.

Wzdęcia i gazy

Wzdęcie jest to nagromadzenie się dużej ilości gazów w jelicie. W czasie wzdęć w naszym przewodzie pokarmowym przesuwają się nadmierne ilości gazów, które powodują dziwny czasami “burczący” dźwięk, lub też dźwięk przelewania się treści jelitowej, który dla nas, zwłaszcza gdy jesteśmy w towarzystwie stanowi duży dyskomfort.

Wzdęcia powodują często niekontrolowane wydalanie gazów o często nieprzyjemnej woni. Wzdęcia występujące sporadycznie na przykład po zjedzeniu fasolki, czy kapusty są nie groźne, gdyż po pewnym czasie przechodzą wraz z wydalaniem tych gazów na zewnątrz jelit.

Bardzo silne wzdęcia brzucha mogą prowadzić do uczucia napięcia, a nawet parcia w jamie brzusznej, a także mogą wywołać dokuczliwe kolki. Dłuższe problemy ze wzdęciami wymagają naszej uwagi. Na pewno naszą dietę będzie czekać radykalna zmiana, na produkty łatwo strawne i nie “generujące” dużych ilości gazów w procesie trawienia, a także kuracja ziołowa, która wyreguluje prawidłową pracę całego układu pokarmowego.

Produkty w 100% pochodzenia naturalnego, wspierające pracę jelit:

  1. AC-ZYMES – żywe kultury bakterii w kapsułkach. Jeden z lepszych produktów na rynku. Reguluje prawidłową pracę jelit i przywraca harmonię bakteryjną w jelicie, tym samym broniąc go przed szkodliwymi substancjami zawartymi w masie kałowej.
  2. NOPALIN – naturalny błonnik. Chroni nasz układ pokarmowy przed wrzodami, a także zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.