Jelito drażliwe

To co żywnością jest dla jednego człowieka może być trucizną dla drugiego.

Niedrożność jelit

Niedrożność przewodu pokarmowego bądź też skręcenie jelita, czyli zamknięcie światła jelita, występuje wówczas gdy, z jakichkolwiek powodów treść jelitowa nie może swobodnie się przesuwać przez światło przewodu pokarmowego. Taka niedrożność jelit może być spowodowana wieloma czynnikami. Najczęściej jednak przyczyną takiego stanu jest skręcenie pętli jelita, proces nowotworowy, który zamyka światło jelita grubego, stan zapalny w jamie brzusznej, lub też  przebyte operacje.

Niedrożność jelit zazwyczaj daje o sobie znać poprzez bardzo bolesne objawy. Do nich możemy zaliczyć:

  • nudności i wymioty początkowo treścią pokarmową, później jelitową;
  • napadowe bóle brzucha;
  • zatrzymanie kału i stolca;
  • wzdęcie brzucha.

Rozpoznanie niedrożności przewodu pokarmowego nie wyklucza odchodzenia gazów i stolca samoistnie lub po lewatywie. Niedrożność jelit należy do bardzo ciężkich chorób, które w przypadku braku odpowiedniego leczenia operacyjnego , może doprowadzić do śmierci w okresie kilkunastu godzin.

Chorej osobie, u której stwierdzono ostre bóle brzucha, nudności i wymioty, bądź też zatrzymanie gazów i stolca nie wolno w żadnym wypadku stosować  środków przeczyszczających, silnie działających środków przeciwbólowych, a także żadnych termoforów i okładów rozgrzewających.

Produkty w 100% pochodzenia naturalnego, wspierające pracę jelit:

  1. AC-ZYMES – żywe kultury bakterii w kapsułkach. Jeden z lepszych produktów na rynku. Reguluje prawidłową pracę jelit i przywraca harmonię bakteryjną w jelicie, tym samym broniąc go przed szkodliwymi substancjami zawartymi w masie kałowej.
  2. NOPALIN – naturalny błonnik. Chroni nasz układ pokarmowy przed wrzodami, a także zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.